24. 02. 2023 - Všetko

Odhlučnenie kancelárie v roku 2023

Nech už pracujete odkiaľkoľvek, je dôležité mať pri práci tiché a príjemné prostredie. Ako to dosiahnuť? Vyskúšajte nasledujúce tipy.

Zvuk tesniace okná

Pri zariaďovaní kancelárie zvážte výber okien, ktoré tesnia hluk. Zaručia vám odhlučnenie, ktoré vytvorí príjemné, tiché a produktívne prostredie. Zvuk tesniace okná blokujú hluk z vonkajšieho prostredia, ktorý môže byť pri práci v mnohých prípadoch rušivý.

Pri výbere takýchto okien vyberajte podľa toho, aký majú level zvukového tesnenia. Čím je vyšší, tým lepšie blokujú hluk.
V prípade, že váš rozpočet je nižší, vložky do okien, ktoré tesnia vonkajší hluk, môžu byť pre vás skvelou alternatívou.

Odhlučnenie stien kancelárie

Zvuk tesniace okná v kombinácii so zvukovým tesnením na stenách dokážu znížiť prenikanie hluku takmer na minimum. Toto tesnenie dokáže absorbovať neželané zvukové vlny, ktoré vám zaručia nerušený pracovný priestor. Tesnenie je zvyčajne vyrobené z materiálov, ako pena alebo vláknité sklo. Inštaluje sa na steny, aby sa zamedzilo prenikaniu neželaným zvukom.

Pri výbere tesnenia stien do kancelárie vezmite do úvahy želanú úroveň tesnenia hluku. Takisto ako pri tesnení okien, aj pri tesnení na stenu máte na výber podľa toho, akú úroveň tesnenia očakávate.

Stlmenie hluku medzi podlažiami

Položenie koberca na podlahu vytvorí vrstvu, ktorá dokonale absorbuje zvukové vlny a robí váš priestor na prácu tichším. Na tento účel je najlepší koberec, ktorý je hrubší. Pri kobercoch platí pravidlo – čím je hrubší, tým lepšie absorbuje zvukové vlny.

Vytvorte si váš „hluk“, ktorý vám pomôže sústrediť sa

V neposlednom rade je vhodné spomenúť zvuky, ktoré pôsobia ukľudňujúco a zvyšujú produktivitu. Tieto zvuky maskujú vonkajšie okolité zvuky, ktoré môžu pôsobiť rušivo.

Tichšie pracovné prostredie = zlepšenie produktivity. Na zvýšenie produktivity je nevyhnutné vytvoriť pokojné a tiché pracovné prostredie. S týmito jednoduchými tipmi ste schopní vytvoriť pokojnejšiu pracovnú atmosféru, ktorá pomôže zvýšiť produktivitu a efektivitu práce. Zároveň viete zaistiť to, aby ste z pozadia a okolia nepočuli rušivé elementy, ktoré môžu vytvárať nechcenú ozvenu.