24. 06. 2022 - Všetko

Sprievodca zvukovou izoláciou hotelovej izby

Niektorí hostia si vyslovene vyžadujú izby ďaleko od výťahu alebo rôznych rušivých elementov, aby mali zaručené ticho. Výhodou je tiež mať izbu na vyšších poschodiach, no úplne najlepším riešením sú odhlučnené hotelové izby.

V závislosti od konštrukcie vášho hotela môže byť zvuková izolácia pomerne jednoduchá, ale rovnako si môže vyžiadať aj zásadnú rekonštrukciu. Ak máte starú budovu s tenkými stenami a podlahami, čaká vás kopec práce, aby ste vynikli nad miestnou konkurenciou.

Na druhej strane, ak vaše steny odvádzajú slušnú prácu pri zamedzení prenosu zvuku, niektoré jednoduché kroky vás zaraďujú na rovnakú úroveň spolu so špičkovými hotelmi s výraznou zvukovou izoláciou. Prvoradé je naučiť sa, ako urobiť miestnosť tichšou. Následne je potrebné vedieť, ako zabrániť prenosu zvuku medzi miestnosťami.

Akustické panely

Inštaláciou akustických panelov v miestnostiach dosiahnete pohltenie niektorých zvukových vĺn, ktoré by sa inak odrazili späť do miestnosti a viedli k sťažnostiam na hluk. Tieto zvukové blokátory na steny sú skvelým riešením hotelového dizajnu, pretože ich jednoduché tvary a živé farby môžete usporiadať tak, aby slúžili ako moderné umenie na zlepšenie vizuálnej estetiky v miestnosti. Môžete si ich nechať vytlačiť v rôznych formách umenia, ktoré sa vám páčia, a zachovať pritom konzistenciu vašej značky pri implementácii opatrení na udržiavanie hluku.

Zvuková izolácia stien

Špecifická konštrukcia stien vo vašom hoteli napovie, aký bude váš ďalší postup. Aplikácia hustej izolácie medzi miestnosťami je dobrým začiatkom, pričom lepšie je pridať na stenu viac hmoty. Pokiaľ sa chystáte na veľkú renováciu, môžete pridať vylepšenia, ako izolátory na zastavenie vibrácií alebo pridať vysokovýkonnú izoláciu.
Ak hľadáte skôr menej invazívne riešenia, môžete na súčasnú sadrokartónovú dosku pridať druhú vrstvu sadrokartónu. V každom prípade platí, že konzultácia s odborníkom vám zaručí tie najlepšie výsledky pre vašu nehnuteľnosť.

Zvuková izolácia dverí

Nie všetok hluk prichádza z vedľajšej miestnosti. Hluk môže pochádzať častokrát aj z chodby, čo by mohlo hostí v noci prebudiť. Zvukotesné hotelové dvere udržia hluk tam, kam patrí.

Prvým ochranným prostriedkom sú samotné dvere. Uistite sa, že sú pevné a masívne. Dvere s dutým vnútrom môžu byť vhodné pre skrine a interiérové dvere do miestností, ktoré nevyžadujú žiadne súkromie, ale pre miestnosť, kde budete spať, sú plné dvere tou najlepšou voľbou. Taktiež zadržia veľa zvuku vonku, ale ak sú na okrajoch medzery, ste opäť na začiatku. Utesnenie okrajov teda pomôže dokončiť vašu zvukovú bariéru.

Zvuková izolácia okien

Hotelové izby sú odhlučnené, aby nám hluční susedia dopriali pokojný spánok, zároveň sú tiež odhlučnené, aby vás nerušil hluk z ulice. Zvuková izolácia okien nie je taká jednoduchá ako zvuková izolácia stien, podláh a dverí, no napriek tomu však existujú riešenia, ktoré fungujú pomerne efektívne.

Nové okná

Ak máte staré okná, cez ktoré preniká priveľa zvuku, možno je ten správny čas na ich výmenu. Nové okná s dvojitým zasklením poskytnú dobrú zvukovú izoláciu, pretože do vášho okna sa pridá druhá vrstva skla. Tento dizajn s dvoma tabuľami má tiež uzavretý priestor uprostred, ktorý je naplnený plynom, čo z neho robí skvelé izolátory zvuku a tepla. Nielenže nové okná izolujú miestnosť od vonkajších zvukov z exteriéru, ale znížia aj vaše účty za energiu.

Okenné vložky

Pokiaľ máte historické okná, ktoré si chcete nechať kvôli estetickým účelom, stále môžete docieliť výhody nových okien bez toho, aby ste stratili šarm budovy. Okenné vložky sú utesnené tabule, ktoré sa hodia do vašich existujúcich okenných rámov, čo znamená, že ich nákup a údržba sú lacnejšie, pričom si ich môžete nainštalovať aj sami. Keďže väčšie hotely majú niekedy aj stovky izieb a okien, tieto finančné úspory môžu byť dosť výrazné.

Zvukotesné závesy

V každej izbe budete mať závesy, tak prečo ich nevyužiť? Zvukotesné závesy sú nielen skvelé pri zadržiavaní svetla, vďaka čomu si hostia môžu pokojne poobede zdriemnuť alebo niekoľkokrát odložiť svoj budík o trošku neskôr, ale tento moderný zvukotesný výrobok tiež zlepšuje akustiku a udržiava zvuky z vonku tam, odkiaľ prichádzajú.

Kontaktujte nás. Pomôžeme vám profesionálne odhlučniť vaše hotelové izby.