Odhlučnenie steny v zasadacej miestnosti

 • Realizácia
 • Kategória Odhlučnenie steny
 • Klient Mgr. Dušan Baďura
 • Lokalita Bratislava
 • Problém Hlučná serverovňa

Definícia problému s naším riešením

Klient nás oslovil, aby sme vyriešili problém s hlukom, ktorý vznikal v počítačovej serverovni spoločnosti. Hluk prenikal do zasadacej miestnosti a rušil zamestnancov pri práci.

Pred samotnou realizáciou sme hluk zamerali v celom frekvenčnom pásme, na základe čoho sme určili vhodnú skladbu zvukovo izolačnej konštrukcie. Keďze sa hluk nachádzal hlavne v nízkom frekvenčnom pásme, odporučili sme klientov dvoj vrstvovú profesionálnu konštrukciou s pieskovou doskou a akustickou penou Silent Foam 120. Vzhľadom na nízku frekvenciu sme úplne vylúčili možnosť odhlučnenia minerálnou vlnou a sadrokartónom, takáto konštrukcia by bola v tomto prípade veľmi málo účinná.

Po zrealizovaní konštrukcie sme ju zakryli sadrokartónom, vymaľovali a hlavne zamerali výsledné zníženie hluku.

Že išlo o vydarenú realizáciu nám potvrdil po pár týždňoch od realizácie aj objednávateľ realizácie p. Baďura. Jeho vyjadrenie prikladáme.

Galéria z realizácie

Vyjadrenie klienta

Potreboval som vyriešiť odhlučnenie miestnosti určenej na zariadenie zasadačky. Na základe meraní hladiny hlučnosti, navrhol Váš akustik p. Nosko riešenie. Komunikácia vo všetkých fázach realizácie bola odborná, zrozumiteľná a ústretová. Technická realizácia bola vykonaná na profesionálnej úrovni a splnila žiadaný efekt – hlučnosť je minimálna. Vedenie organizácie vyjadrilo so zvukovým komfortom plnú spokojnosť.

Použité produkty

 • -13%
  Na sklade

  SILIO 16

  TOP zvukovo izolačná doska 0,96 m², vysoká váha / účinnosť 21 kg, Rw = 38 dB.

  29,28 
  Cena za m² bez DPH: 25,42 
 • -20%

  Silent Foam 120

  Akustická pena, 1 m², rôzne hrúbky, vhodná do priečok na zvýšenie Rw.

  14,22  13,08 
  Cena za m² bez DPH: 10,90 


Máte podobný problém? Kontaktujte nás.