Zníženie šírenia hluku medzi poschodiami

 • Realizácia
 • Kategória Znižovanie ozveny
 • Klient Ondrej Mlynarčík
 • Lokalita Kittsee
 • Problém Šírenie hluku medzi poschodiami

Naša spoločnosť sa nedávno stretla s problémom prechodu hluku z prízemia na poschodie cez schodisko, klient nám povedal, že hluk z prízemia sa nežiaduco prenášal na poschodie cez schodisko a vytváral nepriaznivé prostredie pre deti na poschodí.

Po dôkladnej analýze situácie sme sa rozhodli riešiť tento problém úpravou priestorovej akustiky na schodisku. Navrhli sme použitie obkladu WoodLam na predsadenej konštrukcií s absorbérom Zino 30 a závesných panelov Echo Cloud, ktoré majú vynikajúce zvukové absorbčné vlastnosti a pomáhajú priestorovej akustike na schodisku.

Po realizácii týchto úprav klient spozoroval výrazné zlepšenie akustického komfortu v priestore. Hluk sa už neprenášal tak intenzívne cez schodisko a obyvatelia domu mali konečne možnosť žiť v tichšom a pokojnejšom prostredí.

Táto skúsenosť nás utvrdila v dôležitosti správnej akustickej úpravy priestoru a ukázala nám, že aj malé zmeny môžu mať veľký vplyv na celkovú kvalitu života v danej budove. Sme radi, že sme mohli pomôcť klientovi vyriešiť jeho problém s prestupom hluku a prispieť k vytvoreniu príjemného a tichého pracovného prostredia.

Čo nám napísal klient po realizácií?

"Výborná komunikácia, navrhnuté super riešenie a veľmi čistá práca, ktorej výsledok nie len dobre vyzerá, ale aj spĺňa čo sme chceli dosiahnuť. Môžem len odporučiť."

Galéria

Použité produkty

 • -21%

  WoodLam – drevené lamely

  Dizajnové akustické drevené lamely na stenu a strop.

  118,80  93,60 
  Cena za m² bez DPH: 93,53 
 • -19%

  Echo Cloud

  Textilný akustický panel, určený k zaveseniu alebo nalepeniu na strop, na zníženie ozveny.

  45,90  37,80 
  Cena za kus bez DPH: 31,50 
 • -14%
  Na sklade

  ZINO Acoustic 30

  TOP pohltivá akustická izolácia, hrúbka 30 mm, prírodný materiál.

  12,30 
  Cena za m² bez DPH: 14,24 


Máte podobný problém? Kontaktujte nás.