Zníženie ozveny v rodinnom dome

 • Realizácia
 • Kategória Znižovanie ozveny
 • Klient Peter
 • Lokalita Devín, Bratislava
 • Problém Veľká ozvena v miestnosti

Návrh a riešenie zníženia ozveny obývacej miestnosti v rodinnom dome

Klient nás oslovil s problémom veľkej ozveny v obývacej miestnosti. Miestnosť mala podvesený trámový strop a klient nechcel veľmi meniť dizajn priestoru. Preto sme navrhli špecifické riešenie, medzi trámy aplikovať pohltivý materiál Zino Acoustic 50 a zakryť ho bielym panelom Pro Reverba.

Panely Pro Reverba primárne zakrývame drevenými lamelami, v tomto prípade to nebolo z dizajnového hľadiska možné.

Realizácia nebola jednoduchá, dalo zabrať, aby neboli vidno akékoľvek spoje, ale výsledok stál za to. Bežná návšteva ani nepostrehne, že medzery medzi trámami sú akusticky upravené. Klient bol maximálne spokojný, jeho vyjadrenie pripájame pod fotkami z realizácie.

Vyjadrenie klienta

Chlapi boli skvelí, veľmi milí, slušní, upratali po sebe, nezanechali takmer žiaden bordel (samozrejme aby poutierali zvyšky drobného prachu z linky/nábytku som nechcel a ani nemohol chcieť).

Čo sa týka materiálu, nevedel som poriadne, čo kupujem, (hoc som videl vzorku ale pri takom rozmere a aplikácií to nepostačovalo na úplnú predstavu) a ani ako a či to zaberie. Aj finálny zjav bol otázny (aj zníženie priznaných drevených trámov), no výsledok dopadol nad očakávania. Síce vidno, že to nie je pôvodný strop (iný farebný odtieň, iná štruktúra, jemné spoje), avšak ak na to neupozorním, asi si to nikto ani nevšimne a samotná akustika je vynikajúca, teda zvuk je úplne utlmený.

V porovnaní s malou vstupnou chodbou, či niektorou inou miestnosťou je to sakra rozdiel a my môžeme len dumať, či ešte vieme nejako tu akustiku lepšie zapracovať (v ostatných miestnostiach) tak, aby to bolo aj vizuálne prijateľné.

Výsledok hodnotím veľmi pozitívne.

Použité produkty

 • -29%

  Pro Reverba

  Pohltivý recyklovaný materiál z PET.

  57,60  40,80 
  Cena za m² bez DPH: 20,24 
 • -14%

  ZINO Acoustic 50

  TOP pohltivá akustická izolácia, hrúbka 50 mm, hmotnosť iba 1,6 kg.

  14,28 
  Cena za m² bez DPH: 16,53 


Máte podobný problém? Kontaktujte nás.