Odhlučnenie podlahy v štúdiu

 • Realizácia
 • Kategória Odhlučnenie podlahy
 • Klient Roman Skyba
 • Lokalita Bratislava
 • Problém Odhlučnenie spodných priestorov

Definícia problému s naším riešením

Oslovil nás fotograf, p. Roman Skyba, z fotoateliéru www.romanskyba.sk, so žiadosťou odhlučnenia podlahy ateliéru a bytu od hluku zo spodných priestorov. Keďže hluk bol výrazný a klient používa priestory na fotenie, kde je každý hluk nežiadúci, navrhli sme trojvrstvovú zvukovú izoláciu podlahy. Využili sme materiál piesková doska v dvoch vrstvách a namiesto OSB dosky sme navrhli zvukovo izolačnú dosku HMC Acoustic v hrúbke 2 cm. Prikladáme časozberné video z realizácie a peknú referenciu od spokojného klienta.

Vyjadrenie klienta

Nespokojnosť s hlukom z reštauračných zariadení je pomerne častá. Nešťastná kombinácia reštaurácie, fotoateliéru a bytu v jednom objekte iba čakala na to, aby sme prišli a priestory dôkladne odhlučnili. O tom, že sme to spravili dobre, vypovedá táto referencia.

Dozvedel som sa o Vás z výstavy Coneco, neskôr na internete.

Mal som problém s hlukom z reštaurácie pod mojím štúdiom a bytom. Vaša spoločnosť ako jediná predáva materiál na utlmenie hlbokých tónov.

Zlepšenie oproti pôvodnému stavu je podstatné. Hluk v stredných a vvsokých frekvenciách klesol o 70-80% a basy o cca 45%. Vcelku spokojnosť.

Roman Skyba

Použité produkty

 • -4%
  Na sklade

  SILIO 13

  TOP zvukovo izolačná doska 0,96 m², Rw = 34 dB, hrúbka 13 mm.

  22,68 
  Cena za m² bez DPH: 19,69 


Máte podobný problém? Kontaktujte nás.